AVAST SE MÁ STÁT SOUČÁSTÍ GLOBÁLNÍHO LÍDRA V KYBERNETICKÉ BEZPEČNOSTI

Americký NortonLifeLock by měl převzít společnost Avast. Vyplývá to ze srpnové dohody obou firem. Spojením by měl vzniknout jeden ze světových lídrů v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Ilustrační snímek ze San Franciska. Foto: Shutterstock

Hodnota transakce, pokud by byla dokončena, se má pohybovat mezi 8,1 a 8,6 miliardami dolarů. Podle podmínek převzetí by měli mít akcionáři Avastu nárok na kombinaci finančního vyrovnání a převzetí akcií NortonLifeLock. Podle toho, jaký poměr finančního vyrovnání a akcií zvolí, se bude odvíjet jejich podíl v nové společnosti.

Akcionáři Avastu Pavel Baudiš a Ondřej Vlček, který je generálním ředitelem Avastu, by se měli stát součástí nové společnosti, jejíž název se zatím vybírá. Ondřej Vlček, který před časem poskytl rozhovor také časopisu MED a webu Export.cz, by měl získat funkci prezidenta nové společnosti, Pavel Baudiš pak zasednout v představenstvu. Akcionářem spojené společnosti by měl zůstat i Eduard Kučera. Společnost by měla nadále sídlit zčásti v Praze. I po dokončení spojení by si tak společnost měla zachovat významnou přítomnost v České republice. Zástupci Avastu budou mít navíc v nové společnosti významné slovo. Naopak zřejmě zmizí z pražské a londýnské burzy.

Nová společnost by měla mít dohromady zhruba 500 milionů uživatelů a měla by dosáhnout tržeb kolem 3,5 miliardy dolarů. Fúze by měla uspořit náklady obou společností a vést k významným synergiím.

Transakce ještě podléhá schválení regulačních orgánů a akcionářů.

Martin Fott, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR ve Washingtonu

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět