ALBÁNCI CHYSTAJÍ REKONSTRUKCI PORODNICE V TIRANĚ. ROSTE I SOUKROMÉ ZDRAVOTNICTVÍ
Albánie se v posledních letech intenzivně zaměřuje na modernizaci zdravotnictví, což představuje atraktivní příležitosti pro české firmy.

Foto: Hygeia
Jedním z významných projektů, které chystají státní nemocnice, je rekonstrukce univerzitní porodnice „Královna Geraldina“ v Tiraně. Tento projekt zahrnuje modernizaci historické budovy, výstavbu nových prostor a vytvoření prvního centra péče o předčasně narozené děti v Albánii. České firmy mohou nabídnout své technologie a vybavení, například porodní lůžka, diagnostické přístroje nebo operační zařízení.
Soukromý zdravotnický sektor v Albánii také roste, zejména v oblasti stomatologie a dentální turistiky. České firmy mohou investovat do specializovaných klinik nebo nabízet vybavení pro zubní ordinace. Zajímavé jsou také nákupy velkých klinik. Těmi nejvýznamnějšími jsou American Hospital (400 lůžek napříč klinikami) a Hygeia (100 lůžek). Dále to jsou menší kliniky jako Salus Hospital, German Hospital a Villa Maria Hospital.
Pro více informací o aktuálních tendrech mohou zájemci navštívit oficiální albánskou platformu Public Procurement Agency, kde jsou zveřejňovány podrobnosti o veřejných zakázkách. V případě zájmu o nějakou zakázku kontaktujte obchodní oddělení české ambasády v Albánii na emailu: commerce@mzv.gov.cz.
David Černohorský, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Tiraně