Spojené království – webinář o změnách v souvislosti s Brexitem a příležitostech pro české firmy

Ministerstvo zahraničních věcí ČR pro vás připravilo webinář o změnách v souvislosti s Brexitem a příležitostech pro české firmy ve Spojeném království. Webinář se bude konat v úterý 13. října 2020 od 14:00 hodin SELČ.

Foto: Shutterstock

Ministerstvo zahraničních věcí připravilo pro zástupce soukromého sektoru webinář v úterý 13. října 2020 od 14:00 hodin SELČ. 

Na webináři vystoupí náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa, který poskytne informace o aktuálním dění kolem Brexitu a nástrojích ekonomické diplomacie na podporu českých firem.

Ekonomická diplomatka české ambasády v Londýně Michaela Chrtová v rámci své prezentace zprostředkuje informace o tom, na co se české firmy musí připravit a jaká pravidla a podmínky obchodování budou platit po skončení přechodného období. Zároveň se dozvíte informace o obchodních příležitostech, perspektivních oborech podnikání, kultuře obchodního jednání a aktuálním vývoji v souvislosti s pandemií.

V rámci dnešní koronavirové doby jsou sice některé oblasti podnikání jako je turismus utlumené, ale jiné, například IT či zdravotnictví, naopak rostou. Přitom nejen oblasti růstu, ale konkrétní výrobky se často liší země od země. Doporučujeme vám proto, využít tento seminář jako základ pro podrobnější znalost podnikatelského prostředí a příležitostí zprostředkované zástupci České republiky v místě. Zástupci, jejichž úkolem je pomoci českým firmám v expanzi na daný trh.

Záznam z webináře