SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ – AKTUALITY O BREXITU A PŘÍLEŽITOSTECH

Ministerstvo zahraničních věcí ČR pro vás připravilo další webinář o změnách v souvislosti s Brexitem a příležitostech pro české firmy. Webinář se bude konat ve čtvrtek 7. ledna 2021 od 14:00 hodin SEČ.

Foto: Shutterstock

Spojené království se k 1. 1. 2021 stalo třetí zemí. Přestože mezi Evropskou unií a Spojeným královstvím byla uzavřena Dohoda o obchodu a spolupráci, bude se obchod mezi oběma celky řídit novým režimem. Ve vzájemném obchodu nebudou zaváděna cla ani kvóty, nicméně je potřeba se připravit na administrativní a další změny na obou stranách. Ekonomická diplomatka české ambasády v Londýně Michaela Chrtová vám proto zprostředkuje nejaktuálnější  informace o tom, s čím musí české firmy počítat a jaká pravidla a podmínky obchodování nyní platí. Zároveň se dozvíte informace o obchodních příležitostech, perspektivních oborech podnikání, kultuře obchodního jednání a aktuálním vývoji v souvislosti s pandemií.

V rámci dnešní koronavirové doby jsou sice některé oblasti podnikání jako je turismus utlumené, ale jiné, například IT či zdravotnictví, naopak rostou. Přitom nejen oblasti růstu, ale konkrétní výrobky se často liší země od země. Doporučujeme vám proto, využít tento seminář jako základ pro podrobnější znalost podnikatelského prostředí a příležitostí zprostředkované zástupci České republiky v místě. Zástupci, jejichž úkolem je pomoci českým firmám v expanzi na daný trh.

Záznam z webináře