Spojené království – aktuality o brexitu a obchodních příležitostech

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky pro vás připravilo webinář o změnách v souvislosti s brexitem a příležitostech pro české firmy. Webinář se bude konat v úterý 16. března 2021 od 14:00 hodin SEČ.

Foto: Shutterstock

Spojené království se k 1. 1. 2021 stalo třetí zemí. Přestože mezi Evropskou unií a Spojeným královstvím byla uzavřena Dohoda o obchodu a spolupráci, řídí se obchod mezi oběma celky novým režimem, který zahrnuje nové celní procedury, hlášení a zvýšenou administrativu.

Nově zaváděná celní prohlášení je možno u většiny zboží odložit. Nový britský celní systém začne plně platit od 1. července 2021 (resp. pro živá zvířata a živočišné produkty od 1. dubna 2021). Celní deklarace, platby DPH, přípandě cel však bude nutno doložit zpětně.

Během webináře Vám ekonomická diplomatka české ambasády v Londýně Michaela Chrtová zprostředkuje nejaktuálnější  informace o pravidlech a podmínách pro obchodování mezi zeměmi Evropské unie a Spojeným královstvím. Zároveň se dozvíte informace o obchodních příležitostech, perspektivních oborech podnikání, kultuře obchodního jednání a aktuálním vývoji v souvislosti s pandemií.

Registrace