VELETRH FIHAV 2022 OPĚT PO DVOU LETECH PŘIVÍTÁ NÁVSTĚVNÍKY V HAVANĚ

Tradiční kubánský veletrh FIHAV, který je nepochybně jednou z největších obchodních událostí a příležitostí pro české exportéry nejen na Kubě ale i v Latinské Americe, po dvou letech pandemie, kdy se organizovalo pouze online fórum, přivítá v Havaně opět vystavovatele a návštěvníky.

Foto: MINCEX

Letošní, již 38. ročník, je pořádán v termínu 14. – 18. listopadu 2022 v prostorách veletržního areálu EXPOCUBA v Havaně, kde se v 25 pavilonech představí řada vystavovatelů z Kuby a ze zahraničí. Stejně jako v uplynulých letech je veletrh zaměřen zejména na potravinářský průmysl, suroviny, výrobní stroje, zařízení a technologie. Česká republika se veletrhu FIHAV 2022 bude účastnit formou oficiální expozice ČR. Součástí programu veletrhu FIHAV 2022 je mj. Investiční fórum, v rámci kterého budou představeny aktuální investiční příležitosti na Kubě.

Více informací o veletrhu naleznete na internetových stránkách Ministerstva zahraničního obchodu a investic Kubánské republiky https://www.mincex.gob.cu/es/portal/ a v níže přiložených dokumentech.

Oficiální účast ČR na veletrhu zajišťuje Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. Kontaktní osobou je pan Vlastimil Janecký  (janecky@mpo.cz).

Velvyslanectví České republiky v Havaně dlouhodobě přispívá k rozvoji českého exportu na složitém kubánském trhu. Zástupci obchodně ekonomického úseku velvyslanectví budou k dispozici pro případné konzultace na veletrhu FIHAV 2022.

Více o obchodování s Kubou naleznete v Souhrnné teritoriální informaci: https://www.businessinfo.cz/navody/kuba-souhrnna-teritorialni-informace/2#0-uvod

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět