VELETRH AIDTSEC V JORDÁNSKU

Ve dnech 4. – 5. září 2023 se na na jordánském pobřeží Mrtvého moře v konferenčním komplexu King Hussein bin Talal Convention Center uskuteční veletrh AIDTSEC. Akce je zaměřena primárně na využití AI v obranných technologiích a kybernetické bezpečnosti.

Jordan Tourism Board

AIDTSEC (The Artificial Intelligence Defence Technologies & Cyber Security Exhibition & Conference) se po úspěšném prvním ročníku v 2021 s více než 80 vystavovateli, stává jednou z nejvýznamnějších regionálních akcí v oblasti umělé inteligence. Jejím spolupořadatelem je i jordánská armáda a jak i název napovídá, primárně se zaměřuje na využití AI v obranných technologiích a kybernetické bezpečnosti.

Cílem organizátorů je ale přitáhnout kromě obranného průmyslu a reprezentantů z vládních i vojenských kruhů  i širší odbornou veřejnost, zástupce vědecké a podnikatelské sféry v oblasti umělé inteligence a kyberbezpečnosti obecně. Součástí veletrhu bude také konference o nově vznikajících technologiích obrany AI, včetně digitální transformace a infrastruktury a i o dalších aspektech souvisejících s umělou inteligencí. 

Jordánsko bezpochyby představuje zajímavý potenciální trh pro uplatnění českých ICT řešení, a to nejen v obranném sektoru. Ten je nicméně prioritní pro jordánskou armádu, respektive vládu. Neklidné jordánské hranice s bezpečnostně nestabilními sousedy, které se navíc nachází takřka výhradně v rozsáhlých pouštních oblastech, jsou jedním z hlavních důvodů, proč se jordánská vláda velmi aktivně věnuje možnostem využití umělé inteligence.

AIDTSEC 2023 poskytuje bezprostřední příležitost pro představení českých firem. Více informací na AIDSEC, případně přes ZÚ Ammán, commerce_amman@mzv.cz .

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět