Workshop „PROPEA DAY“

Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR a Svazem průmyslu a dopravy ČR organizuje workshop o možnostech využití nástroje ekonomické diplomacie PROPEA pro podporu obchodních a investičních aktivit českých firem na zahraničních trzích. Workshop se uskuteční 11. května od 9:30 hodin ve dvou blocích a zahrnuje možnost individuálních konzultací s ekonomickými diplomaty a specialisty PROPEA.

 

Foto: Shutterstock

Projekty na podporu ekonomických aktivit v zahraničí PROPEA jsou unikátním nástrojem, protože umožňují českým firmám využít služeb zkušených místních expertů s podporou zastupitelských úřadů ČR. Nástroj PROPEA realizuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR a Svazem průmyslu a dopravy ČR.

Pro letošní rok bylo schváleno 18 projektů PROPEA v 17 zemích v Asii, na Blízkém východě, v Evropě, Latinské Americe a Africe. Bližší informace o nástroji PROPEA a projektech realizovaných v letošním roce naleznete zde.

Hlavním cílem PROPEA je podpořit trvalou přítomnosti českých firem na zahraničních trzích a efektivně jim pomoci realizovat obchodní či investiční aktivity v zahraničí. Díky PROPEA partneři v zahraničí pomáhají českým firmám například se zajištěním kontinuity obchodních styků a řešením logistických a jiných problémů spojených s mimořádnými opatřeními přijatými v souvislosti s pandemií COVID-19.

Služby poskytované v rámci projektů PROPEA jsou pro firmy cenově zvýhodněné a představují doplněk k individuálním službám, které firmám poskytují zastupitelské úřady a agentury CzechTrade a CzechInvest v zahraničí. Z rozpočtu PROPEA je dotováno 70 % ceny služby, přičemž zbylých 30 % představuje spolufinancování firem. Program PROPEA je financován ze sdružených prostředků rezortů zapojených do tzv. společného nástroje financování ekonomické diplomacie.

V rámci workshopu 11. května 2021 se uskuteční dva webináře, po kterých bude následovat prostor pro individuální konzultace s ekonomickými diplomaty zastupitelských úřadů, které projekty PROPEA v letošním roce realizují. Účastníci workshopu se mohou registrovat na individuální konzultace také s hlavním ekonomem Ministerstva zahraničních věcí ČR Markem Pyszkem se zaměřením na informační zdroje a data ve světové ekonomice a zahraničním obchodu.

Na webinářích vystoupí ředitel odboru ekonomické diplomacie Marek Svoboda, viceprezident Hospodářské komory ČR Radek Jakubský a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar. O zkušenostech s využitím projektu PROPEA promluví Marek Fiala, ředitel marketingu společnosti PBS Velká Bíteš.

Program workshopu „PROPEA DAY“ 

  • 9:30 – 10:30   webinář „PROPEA v Asii a na Blízkém východě“
  • 10:35 – 12:35  individuální konzultace s ekonomickými diplomaty v Mongolsku, Číně (v Šanghaji a Pekingu), Vietnamu, Indonésii, Japonsku, Myanmaru, Indii a Izraeli
  • 15:00 – 16:00 webinář „PROPEA v Evropě, Latinské Americe a Africe“
  • 16:05 – 18:00 individuální konzultace s ekonomickými diplomaty ve Velké Británii, Maďarsku, Bosně a Hercegovině, Bulharsku, Albánii, Rusku, Maroku, Mexiku a Peru

Účast na workshopu je zdarma po předchozí registraci na https://live.eventtia.com/en/propea2021, kde se účastníci registrují jako „Firmy“. Po registraci účastníci obdrží email, kde naleznou všechny informace a znovu odkaz na tento workshop. Po rozkliknutí webových stránek workshopu je nutné kliknout na tlačítko „Již jsem se registroval/a“ a následně uvést email, skrze který jste registraci uskutečnili. Tímto jste aktivovali váš profil a zároveň máte připravené prostředí diáře, kde můžete vidět program a provádět registrace na konzultace.

Workshop je rozdělen na dvě části – webinář a konzultace. Webináře se spustí v prostředí Eventtie a poté Vás přesunou do MS Teams, které doporučujeme otevřít ve webovém prostředí, až se vás prohlížeč zeptá. Individuální konzultace probíhají v prostředí Eventtie a není nutné mít žádné další aplikace. Zarezervovat čas pro individuální konzultace s vybraným ekonomickým diplomatem je možné po zaregistrování ve vašem profilu v levém sloupci (ikonka lidé). 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V případě dotazů k registraci nebo přihlašování na individuální konzultace se obracejte na akceoed@mzv.cz