PŘÍLEŽITOSTI PRO ČESKÉ FIRMY V TURECKU V OBLASTI SMART CITIES

JIC ve spolupráci s Regionální hospodářskou komorou Brno a Velvyslanectvím ČR v Ankaře si Vás ve čtvrtek 25. listopadu 2021 dovolují pozvat na networkingovou akci v Brně, během které můžete představit Vaše chytrá řešení, technologie, produkty a projekty osmi představitelům Turecké unie municipalit. 

Foto: Shutterstock

Termín a místo konání: čtvrtek 25. listopadu 2021, 16:00 – 18:00, budova JIC, Purkyňova 649/127, Brno

Registrační on-line formulář najdete ZDE

Jednací jazyk: čeština a turečtina, tlumočení bude zajištěno

JIC i RHK Brno mají zájem spojovat místní firmy s řešením pro oblast Smart City s veřejnou správou města Brna a městskými firmami moravské metropole i v zahraničí. Právě spolupráce napříč může pomoci městu přeřadit na vyšší rychlost na cestě k tomu stát se příkladovým Smart City a podnikatelům může otevřít dveře k zajímavým zakázkám, nově i mimo ČR.  Proto se mj. podílíme na realizaci projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED), v jehož rámci Ministerstvo zahraničních věcí a Velvyslanectví ČR v Ankaře za podpory dalších partnerů organizuje v listopadu cestu vybraných starostů tureckých měst do České republiky. Jejím cílem bude nejen navázat nová municipální partnerství, ale také se dozvědět více o smart city projektech a technologiích z této oblasti v ČR, kde se otevírá prostor pro české společnosti působící v tomto oboru.

Turecká republika je dynamicky se rozvíjející zemí s největším počtem milionových měst v Evropě. Důležitou oblastí pro ni jsou mj. softwarová i další technologická řešení v oblasti městské infrastruktury. Turecko má zdaleka největší počet milionových měst v Evropě (23), a působivé objemy státních a municipálních investic, zatím se mu ale nedostává dostatečně kvalitních softwarových řešení zejména v oblasti chytrého řízení dopravy. I zde je proto pro české subjekty velký potenciál. V roce 2020 bylo společně s Čínou jedinou zemí G20, kde nepokleslo HDP. Ze skupiny 20 největších českých exportních trhů bylo Turecko zároveň tím, kde náš export v roce 2020 narostl nejvíce, a to rovnou o až těžko uvěřitelných 21 %. Dynamicky se rozvíjející koncept smart cities a s ním spojených technologií se v Turecku těší velkému zájmu.

České společnosti mají v této oblasti mnoho co nabídnout, proto bychom Vám návazně chtěli nabídnout v roce 2022 i Vaše zapojení do podnikatelské mise statutárního města Brna, která bude spojena se skupinovou prezentací jihomoravských firem a možností předem domluvených B2B schůzek na největší Smart City akci v Turecku. Více se rovněž dozvíte během tohoto listopadového networkingu.

V případě zájmu o účast či dotazů se nás neváhejte obrátit.

Kontaktní osoby pro firmy:

JIC, Lucie Kanioková, kaniokova@jic.cz;  +420 725 558 145

RHK Brno, Oto Hrdlička, hrdlicka@rhkbrno.cz; +420 604 449 067

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět