POJEĎTE S NÁMI NA SPACE COMM EXPO DO LONDÝNA!

V září letošního roku (7. – 8. 9. 2022) se ve Farnborough uskuteční druhý ročník Space Comm Expo, který je největším veletrhem v UK z této oblasti. První ročník byl výrazně zasažen pandemií koronaviru, letos se očekává vysoká návštěvnost i významní vystavovatelé.

Foto: Shutterstock

Velvyslanectví ČR v Londýně organizuje s finanční podporou projektu ekonomické diplomacie (PROPED) sektorovou firemní misi, která bude zahrnovat jak účast na veletrhu Space Comm Expo, tak návštěvu space clusterů v UK ve dnech 5. a 6. 9. 2022. Termín pro přihlášení firmy je do 15. 7. 2022. 

Sektor vesmírných technologií patří k jedním z velmi perspektivních – britské firmy nyní zastupují 6,5 % z celosvětového space sektoru, do roku 2030 by se podíl měl (i díky výrazné podpoře ze strany vlády) zvýšit na 10 %. Veletrh Space Comm Expo, který je organizován se záštitou UK Space Agency a UKSpace, nabídne možnost setkání s předními hráči v sektoru, s největšími dodavateli, ale i zajímavými start-upy a speakery. Ve stejném pavilonu, kde by se měl nacházet i stánek České republiky, vystavuje Thales, BAE Systems, ale i například Airbus, UK Space Agency nebo Viasat.

Podnikatelská mise bude rozdělena na dvě části – site visits a B2B networking ve space clusters (1-2 návštěvy dle finálního výběru, předpokladem je návštěva Skotska nebo severní Anglie, finální výběr proběhne dle přihlášených českých firem) ve dnech 5. – 6. 9. 2022 a účast na veletrh Space Comm Expo ve dnech 7. a 8. 9. 2022. Účast na veletrhu i návštěva clusterů bude finančně podpořena ze státního rozpočtu z fondu PROPED, podmínkou účasti je zajištění vlastního ubytování, přepravy do UK a případné letenky/vlaku při návštěvě clusteru (doprava centrum města-cluster bude zajištěna).

Termín pro závazné přihlášky je 15. 7. 2022. Vzhledem k omezenému počtu míst doporučujeme indikovat zájem co nejdříve. Přihlášky prosím zasílejte na e-mail michaela_chrtova@mzv.cz

V případě dotazů se neváhejte obrátit na e-mail uvedený výše.

Michaela Chrtová, ekonomická diplomatka, Velvyslanectví ČR v Londýně

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět