Mise českých geologických firem do Jordánska

Foto: Shutterstock

Jordánsko má četná naleziště minerálních surovin, které jsou těženy nebo se nacházejí ve stádiu přípravy těžby. V této souvislosti připravilo Velvyslanectví České republiky v Ammánu na dny 10. – 11. 02. 2020 projekt na podporu ekonomické diplomacie s názvem „Mise českých firem z oblasti geologie do Jordánska“. Cílem projektu je zorganizovat jednání s jordánským „Ministerstvem energie a minerálních zdrojů“ (MEMR) a místními těžařskými firmami k podpoře spolupráce českých firem s jordánskými podniky v této oblasti. Při této příležitosti se dne 10. 02. 2020 uskuteční česko-jordánské podnikatelské fórum s B2B rozhovory mezi představiteli českých geologických firem a zástupci zmíněného ministerstva a jordánských soukromých těžařských firem.

Mise se předběžně zúčastní zástupci firem Diamo s.p, DSP Přerov spol. s r.o., Kohimex spol. s r.o. a státní organizace Česká geologická služba (ČGS). Vítána je účast dalších firem. Zúčastněné české firmy mohou navázat kontakty ke spolupráci při těžbě a zpracování minerálů. Zastupitelský úřad s využitím svých kontaktů připraví na 10. 02. 2020 podnikatelské fórum a B2B rozhovory s adekvátními místními firmami, které budou zaměřeny na rozvinutí obchodních vztahů obou stran. Následující den 11. 02. 2020 bude realizována návštěva vytipovaného těženého naleziště minerálů v okolí Ammánu.

Fórum a jednání B2B proběhnou dne 10. 02. 2020 v hotelu Le Royal Ammán a zahájí je Eng. Ziad Jebril, ředitel odboru plánování jordánského Ministerstva energie a minerálních zdrojů. Za českou stranu zahájí fórum JUDr. Josef Koutský, velvyslanec v Jordánsku a Ing. Pavel Kavina, ředitel odboru surovinové politiky MPO ČR. Z jordánské strany se zúčastní zástupci státních i soukromých firem, místních průmyslových komor a institucí pro podporu obchodu. Význam těžby a zpracování minerálů v Jordánsku roste a mise proto představuje zajímavou příležitost pro české firmy z oboru geologie.

Velvyslanectví ČR v Jordánsku doporučuje českým firmám z oboru geologie, které mají zájem zúčastnit se mise do Jordánska, aby potvrdily svoji účast Zastupitelskému úřadu České republiky v Ammánu na e-mail josef_kostiha@mzv.cz.

 

Josef Kostiha, vedoucí obchodně-ekonomického úseku, Velvyslanectví České republiky v Ammánu

Díky našim firmám o nás ví celý svět