LUCEMBURSKO CHYSTÁ DALŠÍ ROČNÍK PRESTIŽNÍ TECHNOLOGICKÉ KONFERENCE

Ve dnech 30. června – 1. července 2022 se uskuteční v prostorách Lux Expo v Lucemburku tradiční globální konference ICT Spring, která je zaměřená na moderní technologie. Tato prestižní akce dává firmám a startupům příležitost k osobnímu setkání, prezentaci a navázání kontaktů.

Foto: Shutterstock

Konference ICT Spring se v Lucemburku koná pravidelně od roku 2010 a je dlouhodobě výrazně podporována lucemburskou vládou. Loni v rámci programu vystoupili premiér Xavier Bettel, ministr hospodářství Franz Fayot či ministr pověřený digitalizací Marc Hansen. Akce se v minulých ročnících účastnilo více jak 500 společností ze 72 zemí světa a na 5 000 účastníků v rámci přednášek, debat a workshopů.

Program ICT Spring 2022 bude ještě oznámen. Konference v roce 2021 byla rozdělena do pěti tematických skupin – Digital Summit, FinTech Summit, European Security Forum, Space Forum a Mastermind Summit and Competition. Dynamický rozvoj moderních technologií přináší také společné výzvy, které spojují zájmy soukromého i veřejného sektoru. Ty byly kromě prezentací nových možností a zkušeností v oblasti společným jmenovatelem všech tematických skupin konference. Digitální a FinTech Summit se zaměřily především na odstraňování bariér, jež digitální prostředí nabízí a usnadňuje tak dostupnost vzdělání, služeb či veřejné administrativy, nicméně zároveň přináší větší zranitelnost a potřebu bezpečného prostoru.

K nejzásadnějším společným výzvám, které vzešly z ICT Spring 2021, patří zejména otázky kybernetické bezpečnosti a budování odolnosti, jímž bylo věnováno European Security Forum. V rámci jeho debat a workshopů rezonoval především fakt, že se nacházíme v novém období nulové důvěry, jež nastala společně s masivním nástupem přesunu do on-line prostoru v souvislosti s pandemií koronaviru, která zintenzivnila důležitost spolupráce v oblasti ochrany dat. Mastermind summit and Competions se loni uskutečnil premiérově a nabídl  možnost nejvýraznějším startupům v oblasti deeptech, fintech a NewSpace. Ocenění loni získaly společnosti FIN-PAY (Austrálie), Encapsulate (USA) a Pale Blue (Japonsko).

Zájemci z řad českých firem najdou více informací na výše uvedeném odkazu.

Barbora Pláničková, ekonomická diplomatka, Velvyslanectví ČR v Lucemburku

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět