Fórum „Perspektivy a vývoj leteckého a vesmírného průmyslu v Alžírsku“

Foto: Shutterstock

20. ledna 2020 se v hotelu Beni Talla Sidi Bel Abbes ve stejnojmenném městě Sidi Bel Abbe bude konat Fórum „Perspektivy a vývoj leteckého a vesmírného průmyslu v Alžírsku“, které poslouží jako styková platforma pro alžírské, tuniské a české obchodní a státní podniky i výzkumné katedry, které tak budou mít možnost prodiskutovat potenciál a možnosti rozvoje civilního letectví v Alžírsku. 

 

Alžírská společnost TellAtlas Brézina dlouhodobě usiluje o rozvoj civilního letectví v Alžírsku. Pro svůj záměr zakládá tzv. groupement d’intérêt commun (společenství podniků), pro které si již získala zájem některých českých subjektů, a ve kterém figurují významné alžírské státní podniky. V tomto zájmovém společenství jsou prozatím uzavřeny dohody se státním podnikem vyrábějícím elektroniku ENIE, státním podnikem zaměřeným na výrobu strojírenských dílů SOREMEP, státním podnikem – výrobcem kovodílů  CMA a Univerzitou Sidi Bel Abbes, která zamýšlí otevřít Institut letectví. Ke skupině se nově přidává soukromá alžírská společnost Moussaoui Industry, dále výrobce přesné mechaniky SOMEMI, a firma Cital.

Ze vzdělávacích institucí se fóra zúčastní zástupci tuniského Institutu letectví CEMIA, Technická univerzita Abou Bakr Belkaid Tlemcen, Technická univerzita El Harrach, Univerzita Sidi Bel Abbes a Technická univerzita USTO Oran. Pozvání k účasti na fóru tak mohou využít i české vzdělávací instituce.

Fórum je výbornou příležitostí získat kontakty na zmíněné státní podniky a zvážit případnou účast v tomto konsorciu. Pro bližší informace kontaktujte obchodně-ekonomický úsek zastupitelského úřadu v Alžíru.

Díky našim firmám o nás ví celý svět