SVĚTOVÁ EKONOMIKA V ČASECH COVID-19: REALITA, VÝHLED A PŘÍLEŽITOSTI PRO ČESKÉ FIRMY – WEBINÁŘ

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Martin Tlapa Vás zve na webinář Světová ekonomika v časech Covid-19: realita, výhled a příležitosti pro české firmy, kde vystoupí společně s hlavní ekonomkou Raiffeisenbank Helenou Horskou, členem bankovní rady ČNB Alešem Michlem a hlavním ekonomem MZV Markem Pyszkem. Webinář se bude konat v pátek 23. října ve 14:00 hodin.

Foto: Shutterstock

Restrikce a opatření proti šíření koronaviru mají zásadní vliv na vývoj světové ekonomiky. Jsou zvýrazňovány staré problémy, jako například zadluženost či křehké sociální a zdravotní systémy. V řadě zemí rovněž dochází k posílení protekcionistických tendencí a obratu směrem k intra-regionální spolupráci. Výrazným vlivem je také stále přetrvávající obchodní válka mezi USA a Čínou, což v kombinaci s ostatními faktory vytváří směs nejistoty a pochybností v mezinárodním prostředí.

Právě nejistota je jedním z nejnebezpečnějších aspektů, který další průběh pandemie a její vliv na svět doprovází. Na druhou stranu tato krize funguje jako akcelerátor inovací, technologického pokroku a změn myšlení, což v kombinaci s masivními investicemi národních vlád na podporu ekonomik přináší pro české podnikatele příležitosti napříč všemi kontinenty.

V rámci webináře Světová ekonomika v časech Covid-19: realita, výhled a příležitosti pro české firmy budou debatovány rovněž další faktory, které proměňují světovou ekonomiku, klíčové vlivy pandemie na bilaterální a multilaterální vztahy a strategické příležitosti pro české firmy.

Sledování webináře je zdarma.

Záznam z webináře