PODNIKATELSKÁ MISE DO ÁZERBÁJDŽÁNU ZAMĚŘENÁ NA ENERGETIKU

Velvyslanectví České republiky v Baku ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR organizuje ve dnech 31. května – 3. června 2022 podnikatelskou misi do Ázerbájdžánu zaměřenou na energetiku a energetickou efektivitu. Cílem akce je představení českých energetických řešení nejen v oblasti petrochemického průmyslu, ale také technologie pro využití obnovitelných zdrojů energie a energetickou efektivitu.

Foto: Shutterstock

Ázerbájdžán je klíčovým dodavatelem ropy a zemního plynu do řady zemí Evropské unie a Středomoří. Petrochemickému průmyslu je díky tomu věnována zvláštní pozornost a modernizace stávající infrastruktury je jedním z aktuálních témat. Země v rámci diverzifikace využívání zdrojů energie začala projevovat zájem o obnovitelné zdroje, jejichž potenciál na pevnině je odhadován na 27 000 MW. Zároveň probíhá modernizace elektrické soustavy a jsou implementovány programy pro zvyšování efektivity při využívání elektrické energie.

Program akce, která se uskuteční ve dnech 31. května až 3. června 2022, zahrnuje seminář/kulatý stůl s prezentací českých společností pro státní a polostátní subjekty ázerbájdžánské energetické scény a bilaterální jednání pro účastníky akce. Součástí mise je návštěva Baku Energy Week, který kombinuje veletrhy Caspian Oil and Gas a Caspian International Power and Alternative Energy Exhibition, které jsou v roce 2022 doplněny konferencí Baku Energy Forum.

Velvyslanectví ČR v Baku zajišťuje jednání s partnery a hradí organizaci semináře (pronájem sálu a techniky, propagační materiály), vstup na Baku Energy Week a dopravu po Ázerbájdžánu. V průběhu mise se uskuteční menší společenská akce pro partnery českých společností. Účastníci si hradí dopravu do a z Ázerbájdžánu a ubytování (navrhneme možnosti ubytování za zvýhodněných podmínek).

Zájemci o účast na misi z řad českých společností se mohou přihlásit do 14. května 2022 skrze obchodně-ekonomický úsek Velvyslanectví České republiky v Baku (commerce_baku@mzv.cz).

Klára Zeldová, ekonomická diplomatka, Velvyslanectví ČR v Baku

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět