Linet předal lůžka thajské klinice

Koncem letošního března proběhlo v Bangkoku slavnostní předání více než 180 nemocničních lůžek fakultní nemocnici Ramathibodi Chakri Naruebodindra Hospital. Jedná se o největší referenční projekt firmy Linet v Thajsku a velmi významný referenční projekt pro celý asijský region.

Foto: Linet

Slavnostního předání se zúčastnili i zástupci Velvyslanectví ČR v Bangkoku, velvyslanec Marek Libřický a obchodní rada Jan Špiler, za fakultní nemocnici generální ředitel Pairoj Boonkongchuen s odborným týmem, za firmu Linet manažer pro Asii a Tichomoří Jiří Mlch a zástupci thajské partnerské firmy TEQ Healthcare & Life Sciences v čele s generálním ředitelem Sarisem Puranabhandu. Během předání se probíraly další možnosti spolupráce, včetně navázání kontaktů mezi univerzitami. Český velvyslanec řediteli nemocnice předal katalog výrobců a dodavatelů zdravotnických zařízení a prostředků v ČR s tím, že při dalších setkáních s managementem nemocnice se bude mluvit o možnosti zapojení českých dodavatelů i do dalších částí výstavby nejen celého nemocničního komplexu Ramathibodi Chakri Naruebodindra Hospital, ale i dalších projektů sesterských nemocnic pod hlavičkou Mahidolovy univerzity. Generální ředitel Pairoj potvrdil zájem na prozkoumání těchto příležitostí.

Při následné odborně zaměřené diskusi a prohlídce nemocničních lůžek dodaných firmou Linet ředitel nemocnice ocenil jejich vysokou kvalitu a komfort, které nabízí nejen pacientům, ale i personálu z hlediska manipulace a obsluhy veškerých systémů. Je rád, že špičkové výrobky firmy Linet jsou instalovány také v jím řízené nemocnici.

Foto: Linet

Ramathibodi Chakri Naruebodindra Hospital je fakultní nemocnice a zdravotnický institut (CNMI – Chakri Naruebodindra Medical Institute) spadající pod prestižní Mahidolovu univerzitu (Mahidol University). Jedná se o zcela nový projekt, který byl vystaven v posledních letech z iniciativy krále Ramy IX. (zemřel v roce 2016) a na další 3-5 let je plánováno výrazné další rozšíření celého zázemí již tak rozsáhlého nemocničního komplexu – samotný pozemek nemocnice zabírá přes 200 tisíc m2. Svým konceptem nemocnice odpovídá nejmodernějším přístupům při plánování a výstavbě projektů tohoto typu. Kombinuje špičkové světové technologie s širokým zázemím pro účely léčby, rehabilitace, volnočasového vyžití pacientů na straně jedné a vzdělávání a přípravy studentů medicíny na straně druhé. Jedná se bezpochyby o nejmodernější zařízení svého typu v Thajsku.

K úspěšné realizaci referenční obchodního případu přispěla i prezentační akce českých zdravotnických firem realizovaná za podpory velvyslanectví ČR v Bangkok v dubnu 2018.

Jan Špiler, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Bangkoku

 

Ekonomický diplomat z ambasády v Bangkoku o exportních příležitostech v Thajsku

Náměstek Tlapa o exportních příležitostech v Thajsku a Myanmaru