Český start-up vytvořil mobilní aplikaci pro Bundestag

Česká vývojářská firma Ackee loni zvítězila v celoevropském výběrovém řízení na dodávku mobilní aplikace pro Německý spolkový sněm (Deutscher Bundestag). Aplikace uživatelům od počátku letošního března umožňuje získání kompletního přehledu o veškerém dění v Německém spolkovém sněmu v reálném čase.

Ilustrační foto: Shutterstock

Předchozí verze aplikace z roku 2010, kterou si stáhlo na 850 000 uživatelů, již neodpovídala současným technologickým požadavkům. „Naším úkolem bylo vytvořit rychlejší, přehlednější a dostupnější aplikaci, která lidem zprostředkuje ověřené informace o politickém dění a umožní Bundestagu efektivněji komunikovat. Díky naší expertíze jsme tak mohli přispět k digitalizaci a větší transparenci státní správy,“ sdělil Josef Gattermayer, spoluzakladatel společnosti.

Díky zjednodušení informační hierarchie celé aplikace mohou uživatelé snadno vyhledávat informace o dění v Bundestagu a jeho členech, sledovat on-line přenosy ze zasedání a dostávat upozornění na živá vysílání. Získají tak kompletní přehled o veškerém dění v německém parlamentu v reálném čase. Aplikace českých vývojářů tak podporuje Bundestag v jeho snaze o maximální transparentnost a boji proti fake news.

Firma Ackee byla založena v roce 2012 absolventy ČVUT v Praze. Mezi referenční klienty Ackee patří například Škoda Auto, Audi, Zonky, Ethereum Foundation a Německý spolkový sněm. Kromě vývoje a designu mobilních aplikací se společnost zabývá také tvorbou webů, pomáhá digitalizovat firmy a zaměřuje se na nové technologie.

V Německu je firma Ackee velmi úspěšná a zúčastnila se akcí pořádaných Velvyslanectvím ČR v Berlíně (projektů na podporu ekonomické diplomacie – Český inovační festival Berlín 2016, technologická konference TechCrunch Disrupt Berlin 2018). V roce 2016 Ackee otevřela pobočku v Berlíně, je členem Asociace německého digitálního průmyslu (Bitkom). Ackee se zúčastní mezinárodního strojírenského veletrhu Hannover Messe, který se koná v termínu 1.-5. 4. 2019. Více informací o firmě na https://www.ackee.cz.

Petr Jaroš, obchodně-ekonomický úsek, Velvyslanectví ČR v Německu

 

ministr Tomáš Petříček navštívil firmu Linet