Mise českých firem z obranného průmyslu do Vietnamu

Velvyslanectví ČR v Hanoji ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR pořádá v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie PROPED misi českých firem z obranného průmyslu do Vietnamu ve dnech 14.-15. března 2019. Mise proběhne u příležitosti oficiální návštěvy náměstka ministra zahraničních věcí ČR Lukáše Kauckého ve Vietnamu.

 

Foto: Shutterstock

Program mise bude zahrnovat prezentaci českého obranného průmyslu a českých firem pro vysoké představitele vietnamského ministerstva obrany a ozbrojených složek v rámci semináře pořádaného ve spolupráci s ministerstvem obrany Vietnamu. Součástí mise budou také jednání náměstka ministra zahraničních věcí na ministerstvu obrany a s vedením vietnamských ozbrojených složek za účasti českých firem.

Vietnam je dlouhodobým partnerem ČR v oblasti obranné spolupráce a vietnamské ozbrojené síly jsou významným odběratelem výrobků a technologií českého obranného průmyslu. Ministerstvo obrany Vietnamu připravuje rozsáhlé investice do modernizace ozbrojených složek a nákupu nových vojenských technologií. Celkové výdaje na obranu by měly do roku 2022 vzrůst ze současných 5 mld. USD na 7 mld. USD.

V případě zájmu o účast na misi se obracejte na ekonomického a obchodního radu Velvyslanectví ČR v Hanoji Ing. Davida Jarkulische (david_jarkulisch@mzv.cz).

 

ministr Tomáš Petříček navštívil firmu Linet