Mezinárodní zdravotnický veletrh v Etiopii

Velvyslanectví České republiky v Addis Abebě zve české výrobce a dodavatele zdravotnického a laboratorního vybavení, lékařských technologií, léčiv a potravinových doplňků k účasti na mezinárodním veletrhu 1st Addis Chamber International Medical Trade Fair ve dnech 9. – 13. 5. 2019

Foto: Shutterstock

Etiopský zdravotní systém prošel během uplynulých dvaceti let výraznou transformací. Je zde nicméně nedostatek kvalitního zdravotnického vybavení a současná vláda se začíná v jeho akvizici orientovat na kvalitu. Mezi priority patří zlepšení péče o matky a novorozence, boj proti HIV, tuberkulóze a malárii. Pro financování nákupů potřebných zdravotnických prostředků jsou využívány také dotace Světové banky.

Účast českých subjektů na veletrhu je podporována programem Ministerstva zahraničních věcí České republiky pro podporu ekonomické diplomacie. Z fondu tohoto programu jsou hrazeny veškeré výlohy spojené s pronájmem firemního stánku na veletrhu, registrační poplatek, účast na společenské akci, pronájem místnosti pro firemní prezentaci a obchodní fórum s etiopskými partnery. Firmy si hradí cestovní výlohy, ubytování a náklady spojené s přepravou vzorků a exponátů. V případě nemožnosti zúčastnit se osobně lze zaslat na velvyslanectví České republiky v Addis Abebě firemní katalogy, které budou na veletrhu prezentovány zástupcem obchodně ekonomického úseku. Velvyslanectví poskytne účastníkům veletrhu logistickou podporu a asistenci.

Etiopské vízum je možno obdržet buď na velvyslanectví Etiopie v Berlíně, nebo přímo v Etiopii po příletu na Addis Ababa Bole International Airport. Pro cesty do Etiopie je doporučováno očkování proti žluté zimnici.

Kontaktní osobou na velvyslanectví, na kterou je možné se obrátit se žádostí o doplňující informace,  je p. Martin Lubojacký, e-mail: Martin_Lubojacky@mzv.cz., mobilní telefon: +251-911-214 612. Další informace lze získat na http://tradefair.addischamber.com/article/1st-addis-chamber-international-medical-trade-fair

ministr Tomáš Petříček navštívil firmu Linet